گُل محققان مشاهده سالمندان اخبار پزشکی

گُل: محققان مشاهده سالمندان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش‌ازحد مجوزهای قانونی بوده که

تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

عبارات مهم : تخلفات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش ازحد مجوزهای قانونی بوده که این تخلفات از طریق معاوضه نفت خام با فرآورده های نفتی در سال های ۸۷ تا ۸۹ انجام شده است است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به بررسی پرونده تخلفات نفتی دولت نهم و دهم در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه در جریان مبارزه با مفاسد اقتصادی با رده های میانی و پایین برخورد می شود و حال آن که اگر به دنبال ریشه کن کردن فساد در کشور هستیم، باید با شاه مهره ها برخورد کنیم.

تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

او با بیان این که مسئولان باید مشخص کنند که احمدی نژاد مرتکب تخلف شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: معتقدیم احمدی نژاد مرتکب تخلفات گسترده شده است و مستندات این مدعیات نیز وجود دارد ولی علت عدم برخورد با احمدی نژاد مشخص نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به صدور حکم انفصال از خدمت یکی از مقامات ارشد نیروی انتظامی در جریان پیگیری به این پرونده گفت: باید مشخص شود که چه کسی به فرمانده وقت نیروی انتظامی جهت خرید و فروش محموله های نفتی مجوز داده است؟! آیا ممکن است که این مجوز بدون هماهنگی رییس دولت نهم و دهم صادر شده است باشد؟! و حتی اگر بدون هماهنگی این کارها صورت گرفته باشد، باز هم رییس دولت به واسطه مسئولیتی که دارد، باید پاسخگو باشد؛ آیا که این مر قانون است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش‌ازحد مجوزهای قانونی بوده که

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واقعیت این است که نه داعش، نه آمریکا، نه روسیه و نه هیچ قدرت دیگری حریف ما نیست ولی فساد از داخل کشور را ترساندن می کند. فساد در کشور هست، آیا که با همه رودربایستی داریم؛ باید با هر کسی که تخلفی مرتکب شده است برخورد شود و تفاوتی ندارد که این فرد، آقای خاتمی باشد یا احمدی نژاد یا روحانی!

او در پاسخ به سوالی راجع به این که آیا نامی از مقام ارشد نیروی انتظامی که در این پرونده با حکم انفصال از خدمت روبرو شده، به میان نمی آید، گفت: در پرونده ای که در مجلس مورد بررسی قرار گرفت، نامی از فرد خاصی به میان نیامده ولی گفته شده است فرمانده وقت نیروی انتظامی مرتکب این تخلفات شده است است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به هر تفسیر روز پنج شنبه گذشته خبر انفصال از خدمت یکی از مسئولان ارشد سابق نیروی انتظامی به علت بدهی نفتی نیز انتشار یافت که نشان می دهد نیروی انتظامی بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان به دولت بدهی داشته است.

تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

جعفرزاده ایمن آبادی در عین حال تصریح کرد: البته پرونده تخلفات نفتی در دولت احمدی نژاد بسیار مفصل تر از آن چیزی است که اکنون مورد بررسی قرار گرفته و هم اکنون صرفاً تنها به نیروی انتظامی اشاره شده است است.

او تصریح کرد: باید مشخص شود که چه کسی اجازه چنین اقداماتی داده است! آیا با احمدی نژاد برخورد نمی شود؟! آیا بیش از آن چه مورد نیاز بوده جهت احمدی نژاد هزینه داده و خرج کرده اند؟! همه این پرسشها باید مشخص شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش‌ازحد مجوزهای قانونی بوده که

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین تشریح کرد: بنابر مستندات مورد بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مبلغ دقیق بدهی نیروی انتظامی به شرکت نفت، ۶ هزار و ۳۳۶ میلیارد بوده که بنابر محاسبات شرکت ملی نفت ایران، این بدهی مربوط به شرکت «پتروتیما انرژی» وابسته به «بنیاد تعاون ناجا» به شرکت «اسکو» بابت ۲ فقره محموله تحویلی درسال ۱۳۹۱ به مبالغ ۱۹۴ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۸۹۸ دلار (شامل مبلغ ۱۸۵ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۲ دلار) اصل سیاهه مجموعه عملیاتی مربوطه و مبلغ ۲۰ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۸۵۶ دلار بهره متعلقه تا آخر سال ۹۵ می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین به تشریح جزییاتی راجع به این پرونده فروش محموله های نفتی در دولت احمدی نژاد پرداخت و گفت: بنابر بررسی های دیوان محاسبات تخلفات نفتی دولت گذشته در سال های ۸۷ تا ۹۱ انجام شده است که مبلغ این تخلفات در مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان بوده است.

تشریح شرح تخلف نفتی ۲۷ هزار میلیارد تومانی دولت نهم و دهم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین مبلغ ۲۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۲۶/۸ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش ازحد مجوزهای قانونی بوده که این تخلفات از طریق معاوضه نفت خام با فرآورده های نفتی در سال های ۸۷ تا ۸۹ انجام شده است است.

او اعلام کرد: در سال های ۸۷ تا ۹۱ بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت های پتروشیمی به علت تحویل مواد افزودنی داده شده است به شرکت های پالایش با مبلغ ۳/۲ هزار میلیارد تومان تسویه نشده است.

نایب رییس نخست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی از دیگر محموله های نفتی مورد بررسی در این پرونده نیز خبر داد و گفت: یک محموله دیگر مربوط به سال ۹۲ نیز مورد بررسی قرار داده شد که مشمول بر مبلغ ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۵۷۲ دلار و همچنین مبلغ ۷ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۱۶ دلار تتمه سیاهی بارگیری شده است در سال ۹۲ و مبلغ ۶۰۱ هزار و ۷۵۶ دلار بهره متعلقه تا آخر سال ۹۵ می شود.

جعفر زاده یادآور شد: با احتساب قیمت تسعیر ارز بانک مرکزی در آخر سال ۹۵ به مبلغ ۳۲ هزار و ۴۲۲ ریال معدل ریالی، معادل ریالی این بدهی بالغ بر ۶ هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال خواهد بود.

واژه های کلیدی: تخلفات | پرونده | احمدی نژاد | نیروی انتظامی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs