گُل محققان مشاهده سالمندان اخبار پزشکی

گُل: محققان مشاهده سالمندان اخبار پزشکی

رژیم غذایی بهتر موجب بزرگ تر شدن مغز می شود

یافته های تازه نشان می دهد افرادی که رژیم غذایی ارزش مملو از میوه، سبزیجات، مغزیجات آجیلی و ماهی است دارای مغز بزرگ تری هستند.  رژیم غذ..

ادامه مطلب

پیشگیری از بیماری روده در کودکان با کِرم‌های نواری

مطالعه محققان دانشگاه کالگری کانادا نشان می‌دهد ِکرم‌های نواری یک روش جهت پیشگیری و درمان بیماری التهابی روده هستند.  پیشگیری از بیماری..

ادامه مطلب

علتی که جان یک پنجم مردم دنیا را گفته است

رژیم غذایی ضعیف و نامناسب عامل فوت و میر یک پنجم از مردم دنیا هست؛ در واقع از هر 5 نفر، یک نفر به علت تغذیه نامناسب جان می‌بازد. علتی که جان ..

ادامه مطلب

لزوم فوریت انجام غربالگری سرطان پروستات به صورت جهانی

محققان آمریکایی می‌گویند غربالگری سرطان پروستات در سطح جهانی می‌تواند تعداد قابل توجهی از افراد را از فوت نجات دهد. لزوم فوریت انجام غربالگر..

ادامه مطلب

دویدن از درد دیسک کمر جلوگیری می‌کند

افرادی که به صورت مرتب می‌دوند یا پیاده‌روی می‌کنند در ناحیه دیسک کمر و ستون فقرات سالم‌تر هستند.  دویدن از درد دیسک کمر جلوگیری می کند..

ادامه مطلب

پروبیوتیک ها از عفونت های دوران نوزادی پیشگیری نمی کنند

یک آزمایش بالینی تازه نشان می دهد تغذیه نوزاران با مکمل های پروبیوتیک انها را در برابر سرماخوردگی و یا فعالیت باکتری های مضر معده ایمن نمی کنذ.   ..

ادامه مطلب

چه گروههای خونی مستعد سکته قلبی هستند

تحقیقات تازه نشان می دهد میان آنهایی که گروه خونی به جز O دارند و احتمال مبتلا شدن به حمله قلبی و سکته ارتباطی وجود دارد.  چه گروههای خ..

ادامه مطلب

تاثیر خون بندناف در احیای مغز سالمندان

مطالعه تازه نشان می دهد خون جوان ممکن است همچون «چشمه جوانی» جهت افراد مسن باشد.  تاثیر خون بندناف در احیای مغز سالمندان عبارات مهم ..

ادامه مطلب